top of page
Aktivity

Lyžovanie

lyžovanie Donovaly

Počas zimnej sezónny je k dispozícii 17 zjazdoviek v celkovej dĺžke 11 km s možnosťou nočného lyžovania na jednej z nich. 

Okrem lyžiarskych tratí a zjazdoviek tu však v zime nájdete aj riders park, klzisko alebo sa môžete povoziť na psích záprahoch.

Viac o lyžovaní, otváracej dobe ako aj cenník nájdete na parksnow.sk.

Gastronómia

gastronomie Donovaly

Na Donovaloch si prídu na svoje i milovníci gastronómie. Vyberať si môžete z mnohých reštaurácií a barov.

 

Môžete si tu vychutnať raňajky, obedy, večere, ale aj dobrý koláčik s kávou, snack alebo lahodný pohárik niečoho silnejšieho.

Odporúčame Residence Hotel & Club**** alebo aj v Hotel Galileo****, Hotel Encián***, Šport hotel***, Donovalský pivovar, Stodola Donovaly, Koliba Goral, Koliba Damišport.

Wellness

IMG_0627.jpg

Priamo na Donovaloch môžete navštíviť niekoľko wellness s rôznou ponukou služieb.

Fínsku a parnú saunu, fitness, ayurvédske procedúry, kozmetické procedúry Sothys Paris a klasické masáže môžete vyskúšať v Residence Hotel & Club. Hotel Galileo ponúka saunu, jacuzzi, solárium a klasické masáže. V Hoteli Encián najdete saunu, jacuzzi s protiprúdom a hydromasáže. Šport hotel ponúka saunu, fitness, privátnu vírivku, menší bazén, api-terápiu a klasické masáže.

Cyklistika

Donovaly_leto_15.JPG

Od jari do jesene Donovaly ponúkajú po okolí viac ako 40 vyznačených cyklotrás. Priamo na Donovaloch si môžete požičať bicykle, e-bike alebo elektrokolobežky. 

Neváhajte sa inšpirovať cyklotrasami.

Mišiačikov vodný park

detske parky Donovaly.jpg

A kde sa zabavia deti? No predsa v detských zábavných parkoch. Na Donovaloch ich máme niekoľko. Toto je Mišiačikov vodný park.

Beh

DSC03209.jpg

Nadšenci behu si môžu zabehať po kopcovitých tratiach v prekrásnej prírode. Každoročne na konci júla sa organizuje Night run Donovaly a na začiatku augusta Donovalský drapák, kde sú okrem bežeckých aj cyklistické preteky.

Bežky

IMG_5051.JPEG

Pre milovníkov bežeckého lyžovanie sú pravidelne upravované bežecké trate rôznych dĺžok vedúcich až na Šachtičky. 

Bary a après-ski bary

13D510A5-5F30-4E85-ADFE-0BE7C5224C59.jpg

V každom hoteli alebo reštaurácii vás privítajú na dobrej kávičke prípadne niečom silnejšom. V Donovalskom pivovare, na centrálnom parkovisku, môžete ochutnať miestne pivo. 

 

A après-ski bary? Tie predsa nemôžu chýbať v žiadnom horskom stredisku.

Napríklad tieto - Yeti bar & gril Zahradište alebo Husky bar Nová Hoľa ale aj ďalšie.

Turistika

Donovaly_leto_12.JPG

Donovaly sú ideálnym miestom na ľahké prechádzky, ale aj náročnejšiu turistiku. Svojou polohou ponúkajú veľa možností pre kratšie alebo dlhšie túry.

 

Priamo cez Donovaly prechádza červená a žltá turistická trasa. Stačí si vybrať trasu a vyraziť. 

Habakuky

habakuky.jpg

Habakuky je rozprávková dedinka podľa slovenských ľudových rozprávok. Tvoria ju domčeky a rozprávky Pavla E. Dobšinského. Zážitok nielen pre deti!

Donovalkovo

DSC_3778.jpg

Donovalkovo je raj pre deti a bude i pre vás, uvidíte. Súčasťou parku je i minifarma, na ktorej žijú mini zvieratká.

DONOVALY

bottom of page